wedden op voetbal

De Paralympics ofwel de Paralympische Spelen is de Olympische spelen maar dan voor mensen met een beperking. Deze sporters hebben een lichamelijke handicap, visuele beperking, of een hersenverlamming. De Paralympics wordt georganiseerd door de Internationaal Paralympisch Comité. De Paralympics wordt net zoals de Olympische spelen in hetzelfde jaar gehouden. Het initiatief voor een Paralympische spelen is ontstaan door Sir Ludwig Guttman. Hij organiseerde een sportwedstrijd in Engeland voor veteranen in de Tweede Wereldoorlog die een rugletsel hadden. Nederland deed vier jaar later ook mee met dit sportevenement. Hierna was de Paralympische Spelen geboren. De naam Paralympics stamt af uit het Griekse woord ‘para’ wat ‘naast’ of ‘bij’ betekend.  

De eerste editie van de Paralympics was in 1960 in Rome. Alleen sporters in rolstoelen deden tot het jaar 1972 mee aan de Paralympics. Vanaf het jaar 1976 doen nu ook geamputeerde en sporters met een beperking mee. Tegenwoordig kunnen er sporters uit 6 verschillende groepen handicaps deelnemen aan de Paralympics. De Paralympics is heel erg gegroeid qua deelname en populariteit.  In het begin deden er ongeveer 210 sporters mee in Rome wat in Londen 2012 een aantal van 4200 was. 

Welke sporters mogen er meedoen?

 • Sporters met een amputatie
 • Sporters met een niet-progressieve hersenbeschadiging, bijvoorbeeld hersenverlamming, een traumatische hersenschudding, hersenbloeding of vergelijkbare beperkingen die de spiercontrole, balans of coördinatie verstoren.
 • Sporters die in een rolstoel zitten
 • Sporters met een visuele beperking, variërend van beperkt zicht tot volledig blind
 • Sporters met een intellectuele beperking;
 • Sporters met een lichamelijke beperking die strikt genomen niet onder een andere categorie valt. Bijvoorbeeld sporters met dwerggroei, multiple sclerose of afwijkingen aan de ledematen zoals bijvoorbeeld veroorzaakt door Softenon.

Welke sporten worden er beoefend bij de Paralympics? 

Mensen met een beperking hebben niet hun eigen sport maar beoefenen sporten die mensen met geen beperking ook uitoefenen. Zo heb je bijvoorbeeld voetbal wat je kunt kennen van het wedden op voetbal. Uiteraard zijn deze sporten met een paar aanpassingen, waardoor het gemakkelijk wordt. 

Zomersporten van de Paralympics

 • Atletiek
 • Bankdrukken
 • Basketbal
 • Boccia
 • Goalball
 • Boogschieten
 • Judo
 • Paardensport
 • Rugby
 • Roeien
 • Schermen
 • Schietsport
 • Tafeltennis
 • Tennis
 • Voetbal
 • Blindenvoetbal
 • Volleybal
 • Wielersport
 • Zeilen
 • Zwemmen

Wintersportenvan de Paralympics:

 • Alpineskiën
 • Biatlon
 • Langlaufen
 • Rolstoelcurling 
 • Sledgehockey
 • Snowboarden

Wed op je favoriete sport bij Bet365. Bekijk hier de Bet365 Review!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *